Na WC Vás nepustím! Na príkaz riaditeľa....

Autor: Barbora Ralbovska | 14.4.2008 o 15:02 | Karma článku: 16,07 | Prečítané:  15912x

Je skoro ráno a v kalendári sa na mňa vysmieva poznámka – Výsledky z vyšetrenia .Sadám do auta - smer Poliklinka Tehelná , únavne hľadám parkovacie miesto. Parkujem a stúpam po schodoch do budovy .

Volám výťah, tlačím 4.poschodie , a cestou hore si vypočujem komentár staršej pani s manželom na ochotu pani informátorky z recepcie. Hm, trochu podráždená...myslím si.

Prichádzam k dverám , kontrolujem čas...a sadnem si .Zaklopem ? Sú už tam ? Nie sú ? Po 10 minútach sa idem prechádzať po chodbe, čítam letáčiky o kvalitách služieb poskytované  našim zdravotníctvom.

 Premohla ma potreba ,ísť na malú potrebu, proste na WC ...Rozhodla som sa zaklopať...na dvere z ktorých z desiatich metrov kričí nápis ..NERUŠTE KLOPANÍM ..... tajím dych ....nik neotvára, i keď počuť listovanie rannými novinami a cvengotu narazenia šálky o tanierik. Vychádzam na chodbu k výťahom a hľadám WC.

 Na dverách nápis...Kľúče od WC vám dá Váš ošetrujúci lekár. /keby tak mohli/

Ešte sa nevzdávam ...schádzam o poschodie nižšie, veď mám ešte tri pokusy až na prízemie .Na všetkých poschodiach ten istý nápis ....smutne využívam ešte pár schodov k prízemiu, prichádzam k dverám a víta ma potešujúci nápis...Kľúč od WC je na recepcii.

Delí ma pár metrov....podídem k okienku...

‘’Dobrý deň,,- pozdravím a usmejem sa , so snahou nadviazať očný kontakt, ale pani si hľadí do notesu a len tak mimochodom podvihla zrak do okienka ...

‘‘Môžem Vás poprosiť o kľúč od WC? ‘‘

Pani podišla bližšie , premerala si ma pohľadom , {neviem, či /NE/kontrolovala značky odevu, alebo hľadala či nemám po vačkoch striekačky ....}, a odvetila-

‘‘Kľúč od WC Vám dá Váš doktor, od ktorého sem prichádzate.’’Prepáčte , ale moja doktorka , tam zrejme ešte nie je , nakoľko sa dvere dlhšiu dobu neotváraju. S domnením, že po tomto argumente sa jej nahnevaný výraz zmení v anjelský akt s podaním kľúča ,som sa ešte raz uprene pousmiala .

,, Prineste sem zdravotnú kartu, bez nej Vás na WC nepustím ,je to na príkaz riaditeľa, nesmieme sem HOCIKOHO púšťať – odvetila pani a akoby nič opäť sa pohodlne usadila, čakajúc, že snáď z pod bundy vytiahnem osobnú dokumentáciu spadajúcu pod zákon o ochrane osobných údajov.

Ledva som sa nadýchla a s vyplešteným výzorom som sa neveriacky opýtala ,či si nemyslí, že je to prinajmenšom choré aby poliklinika takého charakteru akou je poliklinika Tehelná, bola vybavená 5 sociálnymi zariadeniami ,ktoré sú skôr na heslo ako na kľúč a jeho efektivitu .

Takto po ránu som človiečik celkom nekonfliktný a tak som sa len sama čudovala a zmierila sa s tým, že služby nášho zdravotníctva sú naozaj kvalitné .Aj ten najhorší šenk, krčma či iné pohostinstvo tej najposlednejšej triedy má záchod sprístupnený VEREJNOSTI , a pritom na nich dane neplatíme . Platíme však štátu nie malú daň za poskytovanie služieb v zdravotníctve ....tak milý pán riaditeľ....ani by ma neprekvapilo, keby naozaj niekto potrebu nevydržal ...a nevykonal potrebu kdesi do rohu Vašej útulnej a po dezinfekciách voňajúcej polikliniky .

Možno by stačilo vybaviť čakárne suchými záchodmi , ako to bolo kedysi ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?