Čo dokázala jedna veta v televíznych novinách.........

Autor: Barbora Ralbovska | 19.3.2012 o 15:50 | Karma článku: 9,69 | Prečítané:  206x

Nedeľné  večerné správy konečne  milo prekvapili svojim obsahom . Zasadneme k nim priam rituálne , a aj keď nechceme a bránime sa, odháňame deti , keď moderátor/ka oznámi, že nasledujúca reportáž nie je vhodná pre deti a slabšie povahy. Stály kolobeh, tam sa stalo to , tam zase ono, výbuch, protest, krviprelievanie, či korupcia , samé zlo a úcta k životu sa rozplýva razom v základných Božích prikázaniach, ktorým nás učili v detstve .

Nedivme sa , že sa znižuje chuť podnikať výlety s rodinou , nedivme sa častejším kalkuláciám v domácich rozpočtoch , deti už dávno nechodia hrdo s kľúčikom na krku samé zo školy , uzatvárame sa za vysoké múry v  rodinných domoch, pohľad cez okná rozdeľujú mreže pre pocit bezpečia.

Aj toto s nami robia správy ....

So mnou však tie nedeľné urobili niečo neopísateľné.

Nemenovaná televízia medzi štandardné bloky aktualít vsunula reportáž, ktorú iniciovala v rámci výskumu a štatistiky, pani pracujúca v hospici s ľuďmi pred smrťou tak 12 -15 dní. Jej cieľom bolo zistiť u týchto ľudí jednoduchou otázkou , čo ľutovali, že nestihli vo svojom živote .

Prekvapujúcim výsledkom bolo zistenie, že NEŽILI TAKÝ ŽIVOT, AKÝ CHCELI ONI SAMI.

V porovnaní s odpoveďami s rovnakou otázkou položenou na zdravých, mobilných , zárobkovo činných náhodne vybraných adeptoch na ulici : čo by ľutovali na smrteľnej posteli , že nestihli vo svojom živote .....sa mi dali myšlienkové pochody do pohybu .

Odpoveďami tejto skupiny boli vyhlásenia : že neboli s rodinou na drahej exotickej dovolenke, nemali luxusné auto, nepostavili rodinný dom .....Aké plytké !!!

V tom to prišlo ....

Ako emočne vyspelí musíme byť, aby sme si uvedomili postoj k sebe samému , k hodnotám života , pre ktoré okrádame seba pre uspokojenie túžob ostatných, ktorí sú po našom boku ?

Koľko priateľov, koľko hodín v práci navyše, koľko krát sa zriekneme pôžitkov, ktoré nás napĺňali , koľko chorôb prechodíme, koľko slnečných dní presedíme pred televíziou namiesto toho ,aby sme išli len tak vpred , do prírody , do mesta, kamkoľvek , kde sú už tí, ktorí na to isté , čo si kladieme teraz my sami , prišli pred nami ?

Naháňame sa za predstavami a snami, ktoré živíme klamstvami a ukradnutým vlastným časom , ktorý sme mohli rozdeliť spravodlivo podľa potrieb rodine, blízkym či priateľom.

Chceš kráčať ? Kráčaj teraz..

Chceš oddychovať ? Oddychuj teraz..

Chceš byť sám sebou ? Komunikuj a povedz nahlas svoj názor...

Chceš byť milovaný ? Miluj a všímaj si ľudí okolo seba, zaujímaj sa o ich sny a podeľ sa s nimi o tie svoje.

Chceš byť sám ? Buď , ale nie v miestnosti , príroda ešte nikomu neublížila ...

Život je ako šachovnica,  krásna hra , pre každého otvára dvere sebapoznávania, seba zdokonaľovania, aj keď môže priniesť obete , ale riadiš si ju sám.

Rozhodni sa sám, ktorú cestu si zvolíš, akú rýchlosť si zvolíš , a drž sa jej pevne. Robíš to sám pre seba ....pre svoj pocit, pre svoje potešenie , pre svoj úsudok, že si konal najlepšie , ako si vedel .

Zapamätaj si, že každý z nás je zrodený pre to aby bol šťastný. Len sa musí otvoriť.

Chce to len výzvu , aby sme boli lepší, aby sme podali pre seba lepší výkon.

Ak teda vieš, čo je tým, čo sa schováva za tvojim šťastím , premeň toto poznanie na skutok.

Ak chceš byť novým človekom, musíš opustiť všetky svoje zvyky a spôsoby , ktorými si konal doteraz.

Ako vraví jedno staré čínske príslovie : Do plnej šálky sa nedá naliať čaj

Teraz je ten čas , odpovedať si na otázku ,čo by si ľutoval , že si nestihol vo svojom živote ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?