Marhaba Club - moja dovolenka

Autor: Barbora Ralbovska | 10.8.2012 o 14:15 | (upravené 10.8.2012 o 17:29) Karma článku: 2,46 | Prečítané:  584x

Tunis - Marhaba Club-Sousse Keď sa opýtate kohokoľvek kde bol na dovolenke v tomto roku, každý Vám povie : Taliansko, Grécko, Egypt, Turecko , Španielsko či v neposlednom rade po Slovensku , stále obľúbené Chorvátsko . Preto som vyskúšala práve nepoznané Tunisko, ktoré je rovnako ako Maroko stále menej navštevované ako ostatné spomínané destinácie . Let do Tuniského Monastiru , čo je druhé najväčšie letisko, trval z Bratislavského letiska 2 hod 25 minút . Po prílete sme sa presunuli do cieľovej destinácie ešte malým klimatizovaným autobusom cca 25 km do mestečka Sousse.

Hotel bol situovaný v hotelovom komplexe na frekventovanej hlavnej promenáde plnej hotelíkov a obchodíkov .

1.JPG

2.JPG

Z ubytovacej strany bol otočený do záhrady plnej paliem , bazénov a na súkromnú stráženú pláž.

4.JPG

Hala a recepcia Hotela ma príjemne prekvapila , bola rozsiahla a veľká , rozdelená na fajčiarsku časť, hlavný bar, lobby bar, ale aj oddychovú zónu , kde sa veselo sledoval začiatok olympiády .

5.JPG

Priestoru tam bol všade nadostač , klimatizované okolie a svetlé miestnosti opracované poctivou dlažbou ,doplnené ručne maľovanými obrazmi na mňa skutočne spravili veľký dojem .

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

Po príchodena izbu , som zložila kufre a ihneď som využila to, že sa dovolenkári vyparili z bazénov na večeru a tak som mohla odfotiť priam katalogové snímky bazénov.

11.JPG

12.JPG

13.JPG

Z hotela sa vchádzalo k bazénom cez palmovú záhradu a komplex NEPTUN a MARHABA , ktoré boli súčasťou CLUB-u a teda mohli ste využívať aj ich služby, ktorými bolo zväčša strava, nápoje a animačné programy, ktoré sa pravidelne konali na rozmiestnených bazénoch.

14.JPG

15.JPG

Bazén , ktorý bol asi najviac navštevovaný , bol tzv. nápojový , kde sa združovali rôzne národnosti a veselo debatovali, či spievali .

16.JPG

Vypýtať si a dostať aj skutočne to, na čo sme ukázali prstom, bol niekedy zážitok .

17.JPG

Plynulým prechodom cez záhradu sa prešlo k vstupnej bráne na súkromnú pláž , ktorá však bývala zamknutá z bezpečnostných dôvodov od 20:00 do 05:00 , aby sa cez ňu nedostali nepovolaní do areálu komplexu.

18.JPG

Každý večer po opustení návštevníkov pláže , nastúpili upratovacie čaty , ktoré pláž vyčistili, upratali, poskladali lehátka , vysypali odpadky a ráno vyhrabali z pláže nanesené riasy , ktoré doniesli vlny.Pláž bola krásne dlhá na obe strany , s pozvoľným vstupom, a keď vravím s pozvoľným, tak skutočne s pozvoľným.Bolo to vidieť na deťoch, ktorých rodičia nemuseli strážiť, ako šantia.More bolo teplé a pokojné , dva dni boli silnejšie vlny, ale využívali sme ich na hojdanie JJeden deň bola asi niekde búrka a more bolo rozbúrené, plné rias a všetkého možného haraburdia , ktoré evidentne posťahovali vlny z okolia. V tento deň bol skutočný nátresk pri bazénoch.

Ale inak pre zhrnutie , piesok krásny, čistý , v mori bolo vidieť aj medzi prsty na nohách, sem tam sa mihla popri tele aj malá rybka....ale more má u mňa čistú jednotku s hviezdičkou.

Ráno som chodievala behávať, nakoľko to bol jediný čas, kedy to neľútostne horúce počasie dovoľovalo. Musím poznamenať, že keďže som bola vždy medzi prvými , ktorí ráno bránou prešli , skutočne sme boli jediný rezort, ktorý mal tak skoro ráno piesok krásne do čista vyčistenú a preosiatu od nečistôt .

22.JPG

Tí, ktorí dávali skôr prednosť vylihovaniu pri mori si museli privstať a umiestniť lehátko a uteráky ako formu rezervácie . O tie bol najväčší boj. Menej napínavé to bolo pri bazénoch , keďže tam bola kapacita lehátiek väčšia .

Priamo pri mori bol poskytovaný servis zábavy formou vodných lyží, banánov, jazda na padáku za člnom, samotné skútre ako aj aqua aerobic, plážový voleyball a samozrejme all-inclussive bar s podávaným občerstvením/ rôzne šaláty, hranolky , grilované ryby, mäso ,zapekané bagety, zákusky a zmrzlina, od presného poludnia do 17:00 hodiny.

21.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

Na opačnej strane komplexu , bol situovaný hlavný animačný bazén a posedenie , kde sa konal hlavný večerný program .

28.JPG

Toto miesto bolo centrom, kde bolo počuť v tom čase až 13 rôznych národností , boli tam Rusi, Poliaci, Švédi, Česi, Angličania , Škóti , Alžírčania, Španieli a hlavne veľa Francúzov . Len samotný program bol uvádzaný v 6 jazykoch .

29.JPG

30.JPG

Každý večer si deti posadali pred pódium a čakali na to, čo im animátori pripravili .

Šou začínala detskou diskotékou a plynulo prešla do programu aj pre dospelých. Program končil o polnoci diskotékou , ale väčšinou tam posedávali ľudia aj do skorej tretej hodiny rannej.

31.JPG

Ubytovanie a stravovanie :

Ubytovanie bolo zabezpečené v dvoch krídlach budovy do 4 poschodia.

32.JPG

Na každej strane bolo schodisko ako aj dva obojsmerné výťahy.

Chodby boli krásne priestranné, svetlé , s výhľadom na frekventovanú nákupnú ulicu .

33.JPG

Izby boli orientované, všetky s balkónmi , do palmovej záhrady, denne upratované , vymieňané uteráky, vynesené smeti , ustlané , a keď ste nechali na posteli aj nejaký ten bakšiš cca 1 euro, mali ste všelijaké výtvory na posteli Jz pyžama, ktoré ste mali na posteli .

34.JPG

Balkóny boli priestranné, vybavené stoličkami, stolmi ako aj sušiakom na mokré uteráky.

35.JPG

Strava bola zabezpečovaná v reštaurácii na prízemí formou švédskych stolov, palacinky na počkanie, omelety, ktoré robil kuchár priamo pred Vami , množstvo šalátov, dresingov, biele pečivo, bagety, koláče, jogurty, musli , praženica , džemy , nátierky .....proste všetko z čoho ste sa dokázali najesť so sýta .

Touto istou formou bol podávaný aj obed a večera. Obedy aj večere boli rozmanité, striedali stravu skoro každý deň.

Nápoje k chodom ste si museli vystáť v rade pri bare , ale keďže tam bolo veľa čašníkov, dlho sa nečakalo.

Podávali sa nápoje ako fanta, cola, sprite, pivo, víno a čerstvo lisované džúsy . Čomu som nerozumela bolo, že raz Vám dali nápoj do 2 dcl pohára a o dve minúty do pol litrového J

Obedy, ako som spomínala už vyššie sa podávali aj priamo na pláži , ako aj pri dvoch z bazénov, čo bolo výhodou, že ste sa nemuseli ísť osprchovať, prezliecť a potom znova do plaviek.

Čo sa týka nápojov alkoholických, tie boli podávane formou all-inclussive v troch baroch.

Našli ste tam, alkohol domácej výroby : gin, vodka, whisky , anízový a figový likér, biely rum , pivo a víno .

Kedže som tam bola v čase ich ramadánu , stalo sa dosť často, že Vám nenaliali hneď ako ste si povedali, ale až sotva za 10 minút.

Ramadán je ich obdobie, čas moslimského pôstu, kedy nesmú piť, ani jesť, počas 40 dní, a jedia až ked zapadá slnko..alebo v niekoho ponímaní , KEĎ HO ALAH NEVIDÍ.

Trebalo teda silno hypnotizovať, milo sa usmievať, či sem tam postrčiť nejakú tu cigaretku , ak ste videli ,že sú fajčiari .

Potom ste sa už nemuseli starať o to, či dostanete alebo nedostanete napiť .

Ak ste typ na dovolenke vylihovať pri mori , popíjať drinky a absorbovať horúce slnko, nanajvýš sa prejsť do hotela na obed či večeru, tak pre Vás tento popis skončil.

Výlety po okolí :

Ak radi chodíte a spoznávate aj mentalitu a kraj , ktorým ste obklopený, pokračujte ďalej v čítaní.

Ak sa rozhodnete ísť do Tunisu, rozhodne by ste mali navštíviť základné miesta .

PALM CENTER - od hotela po hlavnej ceste necelé 2 km peši.

Ide o veľké klimatizované 3 poschodové nákupné centrum, kde nakúpite všetko možné od výmyslu sveta, pozornosti pre rodinu, priateľov, suveníry , kabelky , topánky, hodinky, drogériu , proste všetko, čo nájdete po celom Tunise a nemusíte pri tom vyjednávať, pretože toto je jedno z miest, kde sú ceny fixné .

36.JPG

Kartágo : historické miesto , ktoré ostalo ako tak zachovalé

37.JPG

Pohľad od ruín smerom na múzeum , kde boli prenesené zachovalé nálezy.

39.JPG

40.JPG

Antonínové kúpele :

Boli zaujímavé svojou polohou ako aj veľmi zachovalou architektúrou.

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

Sidi Bou Side - alebo ak chcete modro-biele mestečko

Mestečko na skale nad morom blízko hlavného mesta Tunis .

Sú to zoskupené modro biele domčeky s modrými strechami a oknami , biela odpudzuje dotieravé slnečné lúče a modrá hmyz .

Mestečko sa preslávilo tým, že sa tu natáčala Angelika a Sultán .

46.JPG

47.JPG

48.JPG

49.JPG

50.JPG

51.JPG

52.JPG

Africký dom - dom , ktorý dýcha zachovalou kultúrou , pre predstavu ako žili, a stále žijú obyvatelia Sidi Bou Side .

Aj keď tu skutočne bolo skoro všetko modro biele , rozplývalo sa to rozmanitými farbami hlavne vnútri obydlia .

53.JPG

54.JPG

55.JPG

56.JPG

57.JPG

58.JPG

59.JPG

61.JPG

62.JPG

63.JPG

Hlavné mesto Tunis :

Hlavné mesto Tunisu je epicentrum obchodného ruchu , dopravy a kultúry .

64.JPG

65.JPG

66.JPG

67.JPG

Na všetkých dopravných ťahoch je pekné vidieť vlajúce vlajky, na ktoré sú patrične domáci hrdí.

Pred hlavnou medinou - čo v preklade znamenalo trhovisko , sa hrdo týčil jediný kresťanský kostol , v ktorom slúži omše na striedačku taliansky a poľský kňaz.

68.JPG

Prekvapila ma aj ich doprava v meste , najviac využívaná bola električka. Je to poznateľné aj podľa počtu vozňov.

Najfrekventovanejšia ulica , domácky zvaná aj ako Chanse li See , sa ťahala od mediny až po Tuniského Big Bena - hodinám v strede kruhového objazdu, ktorý delil starú a novú časť mesta.

69.JPG

70.JPG

Nechýbala ani adrenalínová fotografia tanku, ktorý strážil tuniského premiéra .

71.JPG

72.JPG

73.JPG

Port el Kantaoui - prístav v Sousse

Nádherný prístav , prístavné mestečko , ktoré vôbec nevyvolávalo pocit, že ste v Tunise .

Skôr to bolo ako malé nákupné mestečko obkolesené jachtami, pirátskymi loďami a katamaránmi .

Zábava , nákupy a život tu začínal až po 19:00 . V strede mestečka Vás volá osviežiť sa spievajúca farebná fontána , obkolesená reštauráciami a barmi , na pravej strane zase mini zoo a botanická záhrada .

Nechýbal však ani aqua-park a veľký zábavný park plný adrenalinových kolotočov pre malých aj veľkých.

74.JPG

75.JPG

76.JPG

77.JPG

A v neposlednom rade treba navštíviť aj medinu priamo v centre Soussu,

kde sa okrem zastrešených uličiek plných obchodíkov s haraburdiami a predavačmi textilu , vynímajú hlavne hradby Kasbah a najvyššia veža Ribat v pevnosti , do ktorej sa vchádzalo po tme točitými schodmi na šírku ramien.

Miestami sa mi dosť točila hlava, prenasledovala úzkosť, že neviem kam šliapem , ale výhľad z hora stál neskôr za to.

79.JPG

80.JPG

81.JPG

82.JPG

83.JPG

84.JPG

85.JPG

86.JPG

87.JPG

88.JPG

89.JPG

90.JPG

91.JPG

Tunisko je odteraz pre mňa krajinou, ktorá ma veľmi milo prekvapila , a zapôsobila tak, že ak sa ma niekto opýta kam na dovolenku : odpoviem mu , že v Marhaba Club-e , sa mu aj napriek všetkým rečiam z okolia nemôže nič stať , ak bude tolerovať a akceptovať ich mentalitu a zvyky.

Ak ešte stále neviete kam ísť na dovolenku , tak Vám prikladám ešte pár snímok z hotelovej strechy, na ktorú som sa dostala cez stúpačkový otvor v deň odletu .... .

92.JPG

95.JPG

96.JPG

94.JPG

Dakujeme :)

DSCN2138.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?